-
Hummuli Agro kogemuslugu Glunergyga
Hummuli Agro alustas Glunergy söötmist novembris 2023. Peamiseks põhjuseks oli soov parandada 1. seemenduse tulemust. Etteruttavalt saan kohe öelda, et see ka paranes ning lisaks oli …
-
“Mycofix Select ja Mycofix Plus: koostisosad ja peamised kasutegurid”
Mükotoksiinid kujutavad endast tõsist ohtu loomade tervisele ja tootlikkusele, mistõttu on kvaliteetsetel toksiinisidujatel väga oluline osa kaasaegses loomakasvatuses. Mycofix Select ja Mycofix Plus on kaks kõrgtehnoloogilist …
-
Suured muutused vitamiinide turul
2024. aasta on toonud vitamiinide turul kaasa märkimisväärseid muutusi, mida mõjutavad tõrked tarneahelas , geopoliitilised pinged ja tootjate strateegilised ümberkorraldused. Need tegurid mõjutavad nii vitamiinide kättesaadavust, …
-
Innovatsioon piimatootmises: teaduse ja tootmise koostöö Eesti Maaülikooli ja Anu Ait OÜ vahel
Eesti piimandussektoris on tõuaretusega loodud piimatootmises tohutu potentsiaal, millega peab kaasas käima ka tipptasemel söötmine. Seega on kõrgetasemelises loomakasvatuses teadus ja innovatsioon võtmetähtsusega. Eesti söödatootja Anu …
-
EFSA: Euroopa toiduohutuse vundament ja selle roll meie igapäevaelus
Mis on EFSA? Euroopa Toiduohutusamet (EFSA, European Food Safety Authority) loodi 2002. aastal eesmärgiga pakkuda sõltumatut teaduslikku nõu ning teavitada toiduahelaga seotud riskidest. Tegemist on Euroopa …
-
Bovaer®-Tõestatud lahendus metaani vähendamiseks
Bovaer® Esimene söödalisand millel on tõendatud mõju keskkonnale. Bovaer® on seni kõige põhjalikumalt uuritud ja teaduslikult tõestatud lahendus röhitsetud metaani probleemile – 100+ farmikatset 20+ riigis …
-
Eesti põllumajanduse aastanäitus 2024 toimub juba järgmisel nädalal.
Tule tutvu meie toodete ja teenustega ning arutleme, kuidas saame põllumajandust veelgi tõhusamaks ja jätkusuutlikumaks muuta. 09.-10. oktoober 2024 Eesti Rahva Muuseum Meil on suur …
-
Kaitstud glükoos
Uudne söödalisand lehmadele ülemineku perioodil Üleminekuperiood, mida kõige sagedamini defineeritakse kui perioodi kolm nädalat enne kuni kolm nädalat pärast poegimist, on lehma organismile koormav. Piimasünteesi algus …
-
Progres® kasutegurid Denkamilk täispiimaasendajates
Denkamilk täispiimaasendajaid eristavad teistest: Suurepärased kasutusomadused Optimaalsed kasvutulemused Kõrge ohutusaste Hea võõrutusvõime Täispiimaasendajate tootmiseks kasutatakse ainult parimaid tooraineid, et söötadel oleks positiivne mõju vasikate tervisele. Arenduse …
-
Sigade toitumine ja tervis
Ülemaailmne nõudlus sealiha ja sealihatoodete järele kasvab. Seetõttu keskenduvad tootjad tootmisahela kõikides etappides mitmele võtmetegurile, nimelt: Kvaliteetse toote kulutõhus tootmine Loomade vajaduste ja tarbijate nõudmiste rahuldamiseks …
-
Kuumastress kanadel – Mida teha ja kuidas ennetada?
Termoregulatsioon Lindude keha töötab kõige efektiivsemalt siis, kui õhutemperatuur on 21–24 ⁰C, veidi madalama või kõrgema temperatuuri korral on linnud oma käitumisega võimelised normaalset kehatemperatuuri säilitama, …
-
Anu Hellenurme: Eesti sealiha kannab kvaliteedimärki
Raadiosaade “Kasvupinnas” võtab enne suurimat grillpidu, Jaanipäeva, ette kodumaise lihatootmise. Saatekülaliseks on Eesti Tõusigade Aretusühistu juhatuse esimees, Anu Ait OÜ juht Anu Hellenurme, kellelt saame …
-
Kas sina valmistad piimasegu õigesti? Peamine viga täispiimaasendaja segamisel on vale kontsentratsioon.
Denkamilk Excellent koosneb esmaklassilisest valikust hästi seeditavatest piima- ja rasvakomponentidest, pakkudes piimavalku ja energiat kõige kõrgemal tasemel. Tooraine ja proteiini /energia vahekord on suunatud parima kasvupotentsiaali …
-
Ülemaailmne mükotoksiinide ülevaade jaanuarist märtsini
Ülemaailmne mükotoksiinide ülevaade jaanuarist märtsini Mükotoksiine, nagu aflatoksiinid, trikotetseenid, deoksünivalenool ja zearalenoon, toodavad looduslikult seened, mis võivad põllul ja ladustamisel saastada söödatoorainet. Mükotoksiinide sattumisel looma organismi …
-
Mis on mükotoksiinid ja kui palju me neist tegelikult teame?
Mükotoksiinid on hallitusseente poolt tekitatud mürgid, mis esinevad peaaegu kõigis põllumajandussaadustes kogu maailmas. Tänaseks on teavitatud umbes 400 mükotoksiinist. Need ühendid esinevad looduslikes tingimustes nii …
-
KUTSE KONVERENTSILE „Teadusinnovatsioon – see on meeskonnamäng eri tasanditel!“
Kutsume Sind osa võtma konverentsist „Teadusinnovatsioon – see on meeskonnamäng eri tasanditel!“, mis toimub Tartus Eesti Maaülikooli aulas kolmapäeval, 08. mail algusega kell 11.00. Erinevate osapoolte (teadlased, ettevõtjad, valdkondlikud ministeeriumid …
-
Soovid, et sinu laktatsiooni alguse grupp annaks 50 kg piima ? Lahenduseks on Glunergy – vatsa kaitstud glükoos – mida on katsetatud Eesti farmides.
Märtsis jõuame lõpule projektiga „Uudse, tervist toetava täiendsööda välja töötamine uuslüpsiperioodiks maksimaalselt ära kasutades lehmade aretusega saavutatud toodangu võimekust“. Nimetatud projekti eesmärgiks oli hinnata erinevate …
-
Glunergy – vatsa kaitstud glükoos- katsetatud Eesti farmides
Glunergy Pärast poegimist on lehm negatiivses energia bilansis ning lüpsab oma kehavarude arvelt. Iga tootja eesmärk on seda perioodi hoida võimalikult lühikesena, et tagada looma …
-
Vasikate startersööda koostise soovitused ja noorloomade jootmisskeem
Vasikate startersööda koostise soovitused vastavalt 2021 aasta söötmisnormidele: Proteiin 18 kuni 20% Rasv 3 kuni 5 %. Toorkiud 8 kuni 12% Tähtis on toorkiu sisaldus, sest …
-
Anu Hellenurme: Tahet, huvi ja usku! Meil tuleb leida lahendusi, mitte vabandusi
Öeldakse, et seal, kui on kaks eestlast, on vähemalt kolm arvamust. Siiski, ühe teema puhul oleme kõik ühel meelel: kõik me tahame, et elu siin Maarjamaal …
-
Juba täna! Eesti Maaülikoolis: „Teadusarendustegevused teadlaste ja ettevõtjatega “
Juba täna, 25. oktoobril otsivad teadlased ja toidutootjad võimalusi kuidas innovatsioonialane koostöö viia uuele tasemele nii, et saaksime rääkida moodsast 4.0 põllumajandusest ja tõelisest toidujulgeolekust. Selleks …
-
Noore loomaarsti-loomakasvataja preemia – Kristi Männamets.
6. oktoobril Eesti Maaülikooli aktusel kuulutati välja Noore loomaarsti/ loomakasvataja preemia: Kristi Männamets töötab EMÜ Suurloomakliinikus alates 01.07.2019 aastast. Kristi tööülesanneteks on produktiivloomade ravi ja haiguste …
-
Noore loomaarsti-loomakasvataja stipendium- Katrin Kahu
6. oktoobril Eesti Maaülikooli aktusel kuulutati välja Noore loomaarsti/ loomakasvataja stipendium: Katrin Kahu,veterinaarmeditsiini 6. kursuse tudeng. Katrin on ülikooli algusest peale olnud Eesti veterinaarüliõpilaste seltsi aktiivne …
-
Kutse konverentsile „Teadusarendustegevused teadlaste ja ettevõtjatega “
Usume, et täisväärtuslik toodang ja puhtam toit meie toidulauad algab loomade tervisest. Kvaliteetse loomasööda teaduspõhine arendamine on meie südameasi. Kutsume Sind osa võtma konverentsist „Teadusarendustegevused …
-
Noore loomaarsti-loomakasvataja fond tunnustas tulevikutalente
9. detsembril kuulutati Eesti Maaülikooli aktusel välja Noore loomaarsti/ loomakasvataja stipendiumi ja preemia tänavused laureaadid – Teele Eskor ja Laura Sääsk. Tunnustus ja erialaseks arendamiseks suunatud toetusraha on …
-
EPA 2022, Anu Ait – koostöös teaduse ja teadlastega!
Kutsume Sind osa võtma Terve Looma Akadeemia seminarist …
-
RONOZYME® RumiStar™
Võimendab tärklise omastavust RONOZYME® RumiStar™ 600 (CT) Suurendab mikroorganismide aktiivsust Soodustab NDF seedet Ei mõjuta vatsa pH-d Lagundab α-amülaasi abiga tärklist Parandatud EKM piim …
-
Kas lehmad saavad piisavalt süüa? Proovige “Poolringi” testi
(Taylor Leach) Autor MAUREEN HANSON August 11, 2022 Dairyherd.com Kogenud piimaveiste veterinaararsti, söötmisspetsialisti ja lehmamugavuse eksperdi dr Gordie Jonesi sõnul on palju lüpsilehmi, kellel on …
-
6 näpunäidet farmis veedetud aja efektiivseks kasutamiseks
SARA SCHAFER August 24, 2022 Kas tunnete, et teie ülesannete nimekiri ületab kaugelt tunde ööpäevas? Või tunnete, et veedate terve päeva lihtsalt tulekahjusid kustutades ega keskendu …
-
SA EMÜ Joosep Tootsi Fond
5. novembril Eesti maaülikooli aktusel kuulutati välja Noore loomaarsti/ loomakasvataja stipendiumi ja preemia tänavused laureaadid. Toetusrahad on suunatud produktiivloomadele pühendunud noorte loomaarstide enesetäiendamiseks ja tulevikulootuste õpingute …
-
Vasikate piimaasenduspulbrite kvaliteet ja kasutamine
Vasikakasvatus on piimakarjakasvatuse alustala, sest see mõjutab oluliselt asendusmullikate toodangupotentsiaali ja eluiga. Käesolev artikkel koondab vasikakasvatuse põhilisi pidepunkte ja annab ülevaate, millisel määral võivad varajase piimaperioodi …
-
Kutsume Sind osa võtma Terve Looma Akadeemia õppeprogrammist
Usume, et täisväärtuslik toodang ja puhtam toit meie toidulaud algab loomade tervisest. Kvaliteetse loomasööda teaduspõhine arendamine on meie südameasi. Kutsume Sind osa võtma Terve Looma …
-
Uuendus meie põneva teadusprojekti kohta! “Lehmade üleminekupiimast eraldatud IgG söödalisandi kasutamine võõrdepõrsaste kasvu, tervise ja arengu parandamiseks”
Anu Ait OÜ, Eesti Maaülikooli ja OÜ Kaubi Farmid projekt, mis keskendub lehmade üleminekupiimast eraldatud IgG söödalisandi kasutamisele, et parandada võõrdepõrsaste kasvu, tervist ja arengut on …